Kasesiirup 100 ml Laienda

Kasesiirup 100 ml

Uugi Talu OÜ 0646791215492

Ainult kasemahlast valmistatud siirup

Rohkem infot

See toode pole enam laos Saadaolev kogus eelmise ringi alguses oli: 20

13,44 €

KM-ga

Kirjeldus

Kasemahla on kevaditi Eestis kogutud ja tarvitatud juba mitme sajandi jooksul. Rahvameditsiinis on leitud kasemahlast leevendust mitmete tõvede ja haigusseisundite korral, näiteks väsimus, stress, peavalud, tursed, podagra ja reuma.

Kasesiirupi valmistamine.

Kõige enam valmistatakse kasesiirupit USA-s ja Kanadas. Kogused  võrreldes vahtrasiirupi tootmisega on märgatavalt väiksemad. Kasemahla suhkrusisaldus on väiksem ja seetõttu kulub ühe liitri kasesiirupi valmistamiseks suurem kogus kasemahla kui sama koguse vahtrasiirupi valmistamseks vahtramahla. Seetõttu on kasesiirupi hind võrreldes vahtrasiirupiga kõrgem.

Esimesed katsetused kasesiirupi tootmises said Uugi talus alguse 2012. aastal. See, kui palju kasemahla kindla koguse kasesiirupi valmistamiseks kulub, sõltub kasemahla suhkrusisaldusest. Viimaste aastate kogemustele tuginedes võib öelda, et ühe liitri kasesiirupi valmistamiseks kulub olenevalt aastast ja kasepuude kasvukohast 130-200 liitrit  mahla

Uugi talu kasesiirup on valmistatud klassikalisel meetodil. Kasemahla kuumutatakse seni, kuni suurem osa veest on välja aurustunud. Kasesiirupi suhkrusisaldus on 64-66 %. Kasesiirupile ei ole lisatud mitte ühtegi lisaainet. Lisaks on aeg mil kasesiirupit teha saab väga üürike. Kasemahl ise säilib kuni 48 tundi ja selle jooksul tuleb see koguda ja kasesiirup valmistada. Kasemahla kogumine ja siirupi valmistamine kestab aastas umbes kolm nädalat.

Kasesiirupi koostis

Kasesiirupile annab pruunika värvuse kasemahlas sisalduvate suhkrute karamellistumine kuumuse toimel. Kasesiirup sisaldab nelja erinevat suhkrut: glükoosi, fruktoosi ning väheses koguses sahharoosi ja galaktoosi. Kasesiirup sisaldab mitmeid vajalikke mineraale (tsink, magneesium, kaalium, kaltsium) ja antioksüdante.

Kasesiirupi kasutamine ja säilitamine

Kasesiirupit kasutatakse magustajana. Seda võib omapärase maitsenüansi saamiseks lisada jäätisele, pannkookidele, kohvile, teele või erinevatele kokteilidele, ka õllele. Sellega võib maitsestada maitsestada erinevaid liha- ja kalaroogasid või kasutada soolaste kastmete valmistamisel. Kasesiirupit võib säilitada nii toatemperatuuril kui külmkapis. Aja jooksul võib kasesiirupi konsistents muutuda paksemaks. Maitseomadused sellest ei muutu ja kasesiirup muutub soojendades taas vedelaks.